Budownictwo to branża, która stale się rozwija i potrzebuje wykwalifikowanych pracowników. Obecnie firmy budowlane poszukujące pracowników coraz częściej decydują się na rekrutację osób z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii. Przekonaj się razem z nami jak skutecznie znaleźć pracowników budowlanych.

Ogłaszaj oferty pracy – współpraca z agencjami rekrutacyjnymi

Agencje rekrutacyjne specjalizujące się w rekrutacji pracowników z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii mogą być bardzo pomocne. Dzięki nim znalezienie pracowników staje się zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ posiadają one odpowiednie kontakty do kandydatów z branży budowlanej. Korzystając z takiej współpracy można znaleźć wielu pracowników budowlanych z odpowiednimi kwalifikacjami.

Najpopularniejsze sposoby na szukanie pracowników budowlanych – stwórz ogłoszenia w mediach społecznościowych

Zamieszczanie ogłoszeń o pracy w popularnych portalach pracy oraz na platformach społecznościowych skierowanych do mieszkańców Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii również może być dobrym pomysłem. Dzięki temu rekrutacja pracowników budowlanych przebiegać będzie sprawnie, a na ogłoszenie odpowiedzą jedynie osoby z wyżej wymienionych krajów i z odpowiednimi umiejętnościami.

Jak pozyskiwać pracowników – wybieraj programy współpracy międzynarodowej

Współpraca z organizacjami i programami wspierającymi mobilność pracowników, takimi jak programy Unii Europejskiej czy programy bilateralne to kolejny sposób na zatrudnienie pracowników budowlanych z Ukrainy lub innych krajów. Jest to jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na pracowników budowlanych z wymienionych wyżej krajów.

Najlepsi pracownicy budowlani – stawiaj na elastyczne podejście do kandydatów

Warto pamiętać o tym, że pracownicy z Białorusi, Ukrainy, Gruzji i Mołdawii często poszukują pracy za granicą z powodu lepszych warunków finansowych i możliwości rozwoju. Wykwalifikowani pracownicy budowlani chcą spotkać się z elastycznym podejściem do warunków zatrudnienia. To więc oznacza, że pracownicy sektora budowlanego z wyżej wymienionych krajów będą oczekiwać dobrego wynagrodzenia, wsparcia w procesie adaptacji do nowych warunków pracy i otoczenia. Zapewnianie takich warunków pracy to najlepszy sposób na przeciąganie pracowników sektora budowlanego, który mają duże doświadczenie, zapał do pracy i odpowiednie umiejętności.

Wszystko wskazuje na to, że znalezienie pracowników budowlanych z Gruzji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii wymaga strategicznego podejścia i wykorzystania różnych kanałów rekrutacyjnych. Chcąc, by w firmie pracowali profesjonalni pracownicy budowlani, warto zdecydować się na aktywne poszukiwanie kandydatów na różnych portalach, a co więcej zapewniać elastyczne warunki pracy. Dzięki temu proces rekrutacyjny pracownika przebiegnie sprawnie, a firma zyska profesjonalistów, dzięki którym praca na budowie znacząco przyśpieszy i stanie się efektywniejsza.