Zdjęcie autorstwa Şahin Sezer Dinçer z Pexels

Pracownicy sezonowi z Ukrainy w ostatnich latach stali się po prostu niezbędni w polskiej gospodarce. Rodzimi pracownicy wolą sezonowo zarabiać a Niemczech, Holandii, Francji. A więc braki kadrowe uzupełniamy chętnymi do pracy osobami ze Wschodu.

Pracownik sezonowy z Ukrainy: do jakich prac

Jako pierwsze przychodzą na myśl, oczywiście, zbiory owoców, warzyw, pieczarek. Ukrainiec, pracujący sezonowo w rolnictwie, jest już od wielu lat codziennością polskich firm. Ale sadownictwo nie jest jedyną opcją sezonowego zatrudnienia Ukraińców.

Dużo rąk potrzebuje także praca, związana z turystyką sezonową. Możesz zatrudnić naszych wschodnich braci w gastronomii, hotelarstwie, sprzedaży czy nawet rozrywce na kurortach. I nie tylko na nadmorskich letnich, bo nic nie przeszkadza Ci zatrudnić pracownika sezonowego z Ukrainy na zimowe wakacje w górach.

A może Twoja firma w pewnych okresach wymaga zwiększenia etatu kierowców i kurierów? Też możesz rozważyć w tym przypadku zatrudnienie Ukraińców. Oprócz tego do sezonowych prac, które potrafią wykonywać, należą i prace na budowie.

Pracownik sezonowy z Ukrainy: dlaczego warto

Poza tym, że zwyczajnie brakuje nam polskiej kadry, pracownicy sezonowi z Ukrainy są warci uwagi jeszcze z innych powodów:

  • Doświadczenie. Wielu Ukraińców od lat zarabiają w Polsce sezonowo, co roku. Możesz trafić właśnie na takiego „Seniora” swojej branży.
  • Uproszczone procedury legalnego zatrudnienia, którymi cieszą się obywatele Ukrainy (i jeszcze kilku krajów). A razem z nimi cieszą się i polscy pracodawcy.
  • Pracowitość i sumienność. Generalnie naród ukraiński cechuje się dobrym nastawieniem do pracy. Jest wysoce prawdopodobne, że otrzymasz naprawdę wdzięcznych pracowników.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu już Ci się marzy pracownik sezonowy z Ukrainy, z przyjemnością i fachowością pomożemy go znaleźć. A nawet przywieźć, totalnie przygotować i legalnie zatrudnić. Zadzwoń albo zamów rozmowę (popatrz w prawy górny róg naszej strony, znajdziesz tam numer do nas).