Firmy, od lat korzystające z pracy Ukraińców, w ostatnich czasach mogą cierpieć z powodu ich „ucieczki” dalej na Zachód. W tej sytuacji uratować biznes pomogą pracownicy z Kazachstanu. Dowiedz się o korzyściach ich zatrudnienia oraz o łatwym sposobie dotrzeć do tej cennej kadry.

Pracownicy z Kazachstanu – na co liczyć

Azja Środkowa dawniej też znajdowała się pod bezpośrednim wpływem władzy radzieckiej. Z tego wynika, że kulturowo ludzie stamtąd pochodzący są nie tak dalecy od nas, jak mogłoby się wydawać. Ponadto większość posługuje się językiem rosyjskim, co ułatwia porozumienie się.

Procesy ekonomiczne, zachodzące w Kazachstanie, sprzyjają emigracji pracowniczej. Ale Kazachowie jadą do Polski nie tylko do pracy tymczasowej czy wręcz sezonowej, najchętniej zostają tu na stałe. U siebie w kraju miewają wynagrodzenia w zakresie najwyżej 150 dolarów, więc bardzo doceniają pensje, które mogą zaoferować im polscy pracodawcy, nawet za ciężką pracę fizyczną.

Pracownicy z Kazachstanu często mają doświadczenie zmianowej pracy w przemyśle. Wielu z nich też pracowało w Rosji na budowach. Własną gospodarkę bazują głównie na przetwórstwie, więc z takimi pracami też dobrze sobie radzą, zarówno jak z rolnymi. Tak że dobrze się dostosowują do wymóg pracy w naszym kraju.

Jeżeli chodzi o cechy osobowościowe, to dla Kazachów bardzo ważne są rodzinne wartości. Oprócz tego w ich kulturze jest głęboko zakorzeniona miłość i szacunek do pracy, sumienność i rzetelność. Znajdując posadę w Polsce ze stabilnym wynagrodzeniem, którego nigdy nie zarobiliby u siebie na Ojczyźnie, są wysoce zmotywowani, aby na niej się utrzymać.

Jest jeszcze jedna, nie tak oczywista, korzyść, która może wynikać ze współpracy z obcokrajowcami z Azji. Poszerzając swój pogląd o kulturę tych narodów, możemy wpaść na niebanalne pomysły na rozwój swojego biznesu. Być może, poznając dzięki pracownikom z Kazachstanu rzeczywistość ich kraju, rozszerzymy swój rynek na arenie międzynarodowej.

Pracownicy z Kazachstanu – dlaczego z agencji

Kazachowie chcą pracować w Polsce, polscy pracodawcy chcą ich zatrudniać, ale… Niestety, na przeszkodzie mogą stanąć formalności, niezbędne do legalnego zatrudnienia.

Struktury urzędowe w naszym kraju oraz nasze konsulaty za granicą mają ograniczone możliwości co do ilości wydawanych wiz i pozwoleń na pracę. Niekiedy na takie pozwolenie trzeba czekać pół roku i nawet dłużej, a bez niego wiza robocza nie może być wydana i pracownik nie może nawet przyjechać.

Więc od powstania potrzeby zatrudnienia nowego pracownika do momentu jego faktycznego dołączenia do zespołu może minąć kilka miesięcy. I jeszcze nie ma gwarancji, że w konsulacie nie będzie mu odmówiono wydania wizy. W takiej sytuacji trudno jest o regulację zasobów kadrowych.

Ale mamy dla Ciebie rozwiązanie – leasing pracowników z Kazachstanu od agencji pracy, którą jesteśmy. Z Work-In załatwisz pracowników z już gotowym:

 • legalnym pobytem,
 • zezwoleniem na pracę,
 • badaniem lekarskim,
 • szkoleniem BHP,
 • zakwaterowaniem.

Ponadto otrzymasz od nas wsparcie na każdym etapie współpracy – w zakresie porozumienia się z pracownikami, ich zastępowania w razie potrzeby i w wielu innych kwestiach.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj gotową roboczą siłę w terminie do paru tygodni.

Pytania i odpowiedzi

Czym pracownicy z Kazachstanu są korzystne dla polskich pracodawców?

Są sumienni i pracowici, a przeciętna polska pensja jest dla nich wysoce motywująca.

W jakich branżach najlepiej sprawdzają się pracownicy z Kazachstanu?

Często mają doświadczenie pracy na budowie, w przetwórstwie i generalnie przemyśle, w tym na zmiany.

Jak szybko pracownicy z Kazachstanu mogą podjąć się pracy w Polsce?

Samodzielne ich zatrudnienie trwa kilka miesięcy. Agencja dostarcza gotowych do pracy pracowników w terminie do kilkunastu dni.

Jak się z nami skontaktować

address
Adress: ul. Gałczyńskiego 20, 05-091 Ząbki
phone
Telefon: +48502734227
KRS: 0000947942
NIP: 5272986414
REGON: 521057637

Potrzebujesz pracowników lub masz pytania?

Złóż prośbę, a my znajdziemy dla Ciebie dobrych pracowników!

 • Dowolna ilość
  pracowników
 • Rekrutacja
  od kilku dni
 • Minimum
  formalności