Pracownicy budowlani z Kazachstanu zaczęli pojawiać się na polskim rynku pracy w większych ilościach od 2020 roku. I okazali się bardzo konkurencyjnymi kandydatami w branży. Poznaj zalety ich zatrudnienia dla Twojego biznesu.

Pracownicy budowlani z Kazachstanu – co potrafią

Przede wszystkim jest wśród nich sporo specjalistów-branżowców. Niektórzy zdobywali doświadczenie nie tylko we własnym kraju, ale także w Rosji czy Niemczech. A więc możesz znaleźć fachowca praktycznie każdej specjalizacji budowlanej o kazachskim pochodzeniu.

Po drugie, pracownicy budowlani z Kazachstanu, zarówno wyspecjalizowani, jak i ci bez kwalifikacji, są przyzwyczajeni do ciężkiej i żmudnej pracy i bardzo w niej wytrwali. Ponadto są mocno zainteresowani tym, aby zatrudnić się w jednej firmie i w niej przepracować tyle, ile się da ze względu na zezwolenie na pobyt i pracę. Więc nawet jeśli zatrudnisz pracownika do nauczenia, to będziesz mógł liczyć na niego w ciągu dłuższego czasu bez dodatkowych rotacji.

Pracownicy budowlani z Kazachstanu – jak zatrudnić

Żeby jednak zdobyć taki skarb dla swojej firmy, musisz przejść przez procedury legalnego zatrudnienia. Na szczęście, w przypadku Kazachstanu są uproszczone, w wielu sytuacjach wystarczy oświadczenie o powierzeniu pracy obcokrajowcowi. W każdym razie to trochę czasu, papierów i nerwów w oczekiwaniu na decyzje urzędowe.

Dlatego najlepszą opcją jest skorzystanie z oferty agencji pracy. Pracownicy budowlani z Kazachstanu będą u Ciebie na czas i z całkowicie ogarniętym tematem wszelkich pozwoleń, a nawet lekarskich zaświadczeń i BHP. Zamiast kilku tygodni lub miesięcy masz personel w ciągu kilku, najwyżej kilkunastu dni.

A więc nie marnuj czasu – dzwoń do nas lub zamawiaj rozmowę w prawym górnym rogu strony. Kadra Twoich marzeń czeka na Ciebie!