Współczesna Mołdawia przedstawia sobą trochę namiastkę ze Związku Radzieckiego. Jak i u nas, ktoś ma do tego sentyment, a ktoś chciałby uciec jak najdalej i zapomnieć na zawsze. W każdym razie sytuacja ekonomiczna powoduje, że pracownicy z Mołdawii emigrują w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Pracownicy z Mołdawii – na co liczyć

Do Polski przyjeżdżają pracownicy z Mołdawii zarówno starsi, jak i młodsi. Można spotkać osoby w wieku od 20 do ponad 50 lat. Młodsi raczej zamierzają zostać na dłużej, ewentualnie na stałe, u starszych różnie to bywa.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy świeży mołdawski emigrant zna język rosyjski, a co do polskiego, to już w ogóle szczyt marzeń. Ale ludzie są na ogół bardzo w porządku: sumienni, uczciwi, wierzący. Przy równie uczciwym ich traktowaniu nie zawiodą.

Pracownicy z Mołdawii dobrze wiedzą, co to jest praca. Szanują swoje tradycje, potrafią z odpowiednim szacunkiem podejść też do obcych. Świetnie sprawdzają się w pracach rolnych i budowlanych. Nie gardzą też pracą fizyczną i sezonową.

Pracownicy z Mołdawii – dlaczego z agencji

Jeśli na ukraiński rynek pracy wielu polskich pracodawców już dawno odważa się wychodzić z ofertami pracy samodzielnie, to w przypadku Mołdawii przeszkodą jest już chociażby bariera językowa. Aby mieć pewność, że strony się rozumieją w kwestii wzajemnych zobowiązań, trzeba co najmniej wynająć tłumacza na czas rekrutacji.

Do tego dochodzą formalności, których przy zatrudnieniu pracowników i tak jest mnóstwo, a przy obcokrajowcach jeszcze więcej. Pozwolenie na pracę, wiza, potem ewentualnie zezwolenie na pobyt, regularne badania lekarskie i szkolenia BHP, znalezienie miejsca, gdzie pracownicy z Mołdawii mogliby zamieszkać, najlepiej niedaleko pracy…

Wszystko to można sobie odpuścić, kiedy decydujesz się na podnajęcie robotników z agencji pracy. Otrzymujesz w odpowiednim czasie potrzebną ilość siły roboczej, całkowicie gotowej do podjęcia legalnej pracy w Twojej firmie.

Pytania i odpowiedzi

Czy pracownicy z Mołdawii mówią po polsku?

Najczęściej nie. Nawet rosyjskiego wielu z nich nie zna. Ich własny język jest spokrewniony z rumuńskim.

Czy pracownicy z Mołdawii są mniej przygotowani do pracy w Polsce niż Ukraińcy?

Bynajmniej. Są to ludzie sumienni i przyzwyczajeni do pracy. Potrafią szybko dostosować się do wymóg.

W jakich branżach pracownicy z Mołdawii są najbardziej na miejscu?

Według naszych obserwacji dobrze sobie radzą z pracami na budowie, zwłaszcza z remontami, oraz w rolnictwie.

Jak się z nami skontaktować

address
Adress: ul. Gałczyńskiego 20, 05-091 Ząbki
phone
Telefon: +48502734227
KRS: 0000947942
NIP: 5272986414
REGON: 521057637

Potrzebujesz pracowników lub masz pytania?

Złóż prośbę, a my znajdziemy dla Ciebie dobrych pracowników!

  • Dowolna ilość
    pracowników
  • Rekrutacja
    od kilku dni
  • Minimum
    formalności