Pracownik z Mołdawii do gospodarstwa rolnego ma naturalną predyspozycję, gdyż rolnictwo jest jedną z największych części gospodarki mołdawskiej. Wielu Mołdawian więc ma doświadczenie w tych zawodach.

Pracownik z Mołdawii do gospodarstwa rolnego: do jakich prac

Jeśli chodzi o wykwalifikowany personel, możesz sprowadzić z Mołdawii osoby, które znają się na:

  • uprawie warzyw, owoców, winorośli, tytoniu, pszenicy, kukurydzy,
  • hodowle krów, owiec, kóz, świń, koni.

Pracownik sezonowy w rolnictwie z Mołdawii będzie równie odpowiedni, jeśli będzie zaangażowany w prace pomocnicze. Na przykład takie jak pielenie pól, które nie wymaga zbyt wiele czasu na szkolenie. Wszystko, co niezbędne, zostało już przez niego nauczone w domu podczas pracy w gospodarstwie przed przyjazdem tutaj, więc nie powinno być żadnych problemów.

Nie ma też problemu, aby zatrudnić osoby z Mołdawii na stałe, jeżeli Twoje gospodarstwo wymaga dodatkowych rąk do pracy całorocznie.

Pracownik z Mołdawii do gospodarstwa rolnego: jak zatrudnić

Uzyskanie właściwego zezwolenia dla pracownika zagranicznego jest bardzo ważne. Na szczęście Mołdawianie mogą cieszyć się uproszczoną procedurą zatrudnienia w Polsce. W przypadku prac, nie należących do sezonowych (np., budowa stodoły), wystarczy oświadczenie o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. Dla sezonowych potrzebne jest specjalne zezwolenie, ale też nie jest to zbyt trudne.

My jednak idziemy o krok dalej i upraszczamy dla Ciebie sprawę jeszcze bardziej! Twój pracownik z Mołdawii do gospodarstwa rolnego już czeka na Ciebie, całkiem przygotowany prawnie, medycznie, mieszkaniowo i wszelako! Bo zrobiliśmy tę pracę za Ciebie, abyś mógł zatrudniać solidną kadrę szybko, bezpiecznie i bez zawracania sobie głowy.

Dzwoń lub zamawiaj rozmowę – obie te opcje znajdziesz w górnym prawym rogu witryny.