Pracownicy budowlani z Uzbekistanu mogą być dla Ciebie nowością, chociaż generalnie przez ostatnie parę lat przybywa ich w Polsce. W roku 2021 szacowana liczba Uzbeków, pracujących w Polsce, wynosiła 2000. I już zdążyli zdobyć dobrą opinię polskich pracodawców.

Pracownicy budowlani z Uzbekistanu – w czym są dobrzy

Oto kilka cech osobowych, które zostały zaobserwowane u uzbeckich pracowników na polskim rynku pracy:

  • obowiązkowość,
  • pogodność,
  • otwartość na nowe,
  • wdzięczność,
  • szacunek – do pracy, ludzi, miejscowych zwyczajów i reguł.

Wszystko to sprawia, że pracownicy budowlani z Uzbekistanu – zarówno specjaliści, jak i bez kwalifikacji – są bardzo skuteczni w wykonywaniu swoich zadań. Ponadto bardzo chętnie się uczą od swojego pracodawcy, chłoną wiedzę i rzetelnie wprowadzają ją w praktykę.

Pracownicy budowlani z Uzbekistanu – jak zatrudnić

Nieźle byłoby mieć w swojej firmie tak cenne zasoby ludzkie, nieprawdaż? My też mama nadzieję, że niedługo uzbeccy pracownicy będą mogli korzystać z uproszczonych procedur zatrudnienia w Polsce. Ale na razie muszą jeszcze przed wyjazdem do Polski uzyskać pozwolenie na pracę u konkretnego polskiego pracodawcy. I załatwieniem tego pozwolenia zajmuje się, oczywiście, pracodawca.

Całe szczęście, że są agencje pracy, które biorą na siebie cały żmudny proces legalnego sprowadzenia personelu z za granicy. Tak że pracownicy budowlani z Uzbekistanu są dostępni czasami nawet od ręki, z gotowymi papierami – weź i buduj. Z całą gwarancją skuteczności, gdyż wymieniamy pracowników, którzy Ci nie pasują. Ale zdarza się to rzadko, bo na rekrutacji też się znamy.

W wielkim skrócie – zadzwoń pod numer, który znajdziesz w prawym górnym rogu strony. Albo tamże obok kliknij „Zamów rozmowę”. Na pewno się dogadamy.