Może nadszedł czas, aby znieść przestarzałe granice i otworzyć swój biznes na nowe? W tym wpisie zdradzamy patenty, jak znaleźć pracownika z Ukrainy, który naprawdę przyniesie korzyść Twojej firmie.

Patent № 1, jak znaleźć pracownika z Ukrainy: stara dobra szeptanka

Nie ma nic łatwiejszego: po prostu przy każdym spotkaniu opowiadaj znajomym o tym, kogo i do czego szukasz. Możesz dać ogłoszenie na swoim prywatnym profilu na Facebooku z prośbą o polecenie godnych osób.

Obecnie każdy ma w Polsce znajomych Ukraińców i zawsze ktoś z nich akurat szuka pracy. Im więcej osób z Twojego otoczenia dowie się o Twojej potrzebie, tym więcej szans, że razem znajdziecie, jak ją zadowolić. Właśnie w ten sposób agencja reklamowa, z której usług korzystamy, zatrudniła u siebie copywriterkę z Ukrainy, która napisała ten tekst.

Patent № 2, jak znaleźć pracownika z Ukrainy: portale ogłoszeniowe

Jest ich nieco więcej, niż tylko OLX i Gumtree. Są specjalistyczne portale dla zatrudniania cudzoziemców, na nich od razu zobaczysz w profilu użytkownika najważniejsze dane. Na przykład, czy jest obecnie w Polsce, czy ma wizę czy kartę pobytu itp.

Oczywiście, wszystkie te dane i tak należy sprawdzić, prosząc kandydata o wysłanie chociażby zdjęć odpowiednich dokumentów. W każdym razie taki wyspecjalizowany portal pozwala na wstępne filtrowanie potencjalnych pracowników.

Patent № 3, jak znaleźć pracownika z Ukrainy: agencja pracy

Będąc właśnie takową agencją, byłoby bardzo nieskromnie tak od razu mówić, że to jest najlepsza opcja. Dlatego najpierw powiemy, że to zależy (w sumie jak w każdej branży) od konkretnych osób, które taką agencję prowadzą. Od ich nastawienia na realną i skuteczną pomoc swoim klientom.

Wszakże zaletą pozyskiwania pracowników z Ukrainy przez agencję zatrudnienia jest kompleksowość usługi. Cały proces rekrutacji oraz prawnego, medycznego, kwaterowego i wszelakiego przygotowania pracownika do podjęcia pracy wykonywany jest przez agencję. A pracodawca ma wszystko na tacy, nie tracąc na to sił i czasu.

Aby przekonać się, że jesteśmy tymi właściwymi osobami, zachęcamy do rozmowy z nami. Zadzwoń albo zamów telefon od nas w dogodnym terminie (patrz w górny prawy róg strony).